top of page
Başlıksız-1.jpg

 

FİLİAL TERAPİ

BAŞLIYOR

 

Filial terapi, çocuk odaklı bir ebeveyn terapisidir. Aynı zamanda 10’ar kişilik ebeveyn grupları ile yürütülen bir grup terapisi niteliği taşımaktadır.
Filial ebeveyn çocuk grubuna 3-10 yaş arasında çocuğa sahip tüm EBEVEYNLER katılabilmektedir. Bu ebeveynler çift olarak katılabilecekleri gibi tek olarakta katılabilmektedirler. 
Yapılan gözlem ve araştırmalar filial terapinin organik kökenli olmayan, ilişki temelli sorunlarda iyileştirici etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Filial terapi, çocuk ve ebeveyn ilişkisini iyileştirmeyi ve güçlendirmeyi hedeflemektedir.
Filial oyun grubunda hem psikolog hem de ebeveynler aktiftir, psikolog ve ebeveyn işbirliği oldukça önemlidir.  Filial ebeveyn çocuk grubunda ebeveynlere verilen eğitimler doğrultusunda çocuğun anda kalmasını sağlamak, sınırlar koymayı öğrenmek ve yansıtma becerilerini geliştirmek hedeflenir. Bunlar ilişkiyi düzenleyen temel taşlardır. Bunlarla ilgili ebeveyn grubuna eğitim verilen eğitimler rol-playler ile desteklenir ve uygulamaya dönüştürülür.
Toplam 10 oturum sürecek olan filial ebeveyn çocuk grubunın Nisan ayının ilk Cumartesisi başlaması planlanmaktadır.  Programımız 10 hafta boyunca her cumartesi saat 16.00’da zoom platformu üzerinden düzenlenecektir. Programa devamlılık, filial terapinin etkililiği için şarttır. Her oturum ortalama 60-90 dk civarında sürecektir. Filial terapi oturumlarımızda çocuğumuzun bizimle aynı ortamda olmaması gerekmektedir. Terapi sonrasında çocuğunuzla uygulayacağınız görevler verilecek, bunların hepsi program içeriğinde detaylıca anlatılacaktır.

İletişim: 0531 884 16 69

Ücret: 300TL

bottom of page