top of page
PHOTO-2019-12-08-15-30-23 (1).jpg

KENAN KILINÇ

TÜZDEV Görevi - TÜZDEV Ankara Şube Başkanı

Alanı - Eğitici Eğitimleri

Özgeçmişi - 1977 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta dereceli okulları Ankara’da tamamladı. 2000 yılında Gazi Üniversitesi Tarih Eğitimi bölümünden mezun oldu. 2007 yılında yüksek lisansını yine bu bölümde tamamladı.

“Tarih Eğitiminde Karikatür Materyali’nin Etkililiği” konusunda yüksek lisans tezi ile Tarih Eğitimi’ne farklı bir bakış getirdi. 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Kırşehir Kaman Bilim ve Sanat Merkezi’nde başladığı “Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocukların Eğitimi” sürecine halen Ankara Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi’nde Bilsem Öğretmeni olarak devam etmektedir. Gerek eğitim sektöründe gerekse akademik dünyada, özellikle üstün yeteneklilerin eğitimi, sosyal kulüp ve atölyeler, yetenek eğitimi,  havacılık tarihi ve eğitimde mizah alanında araştırma ve yayınlar yapmakta, alanıyla ilgili ulusal ve uluslararası projeler hazırlamakta ve yürütmektedir.

Geliştirmiş olduğu eğitim öğretim modelleri ile dünya literatüründe ülkemizi temsil etmektedir. İzci Liderliği, Drama Liderliği, Havacılık, Model Uçak ve Roket Rehber Öğretmenliği belgelerine sahip olan KILINÇ, ulusal ve uluslararası 30’a yakın yarışmaya öğrencileri ile katılmış aralarında Dünya birinciliği, ikinciliği, Avrupa Birincilikleri bulunan 20’sinden ödülle dönmüştür. İtalya’da düzenlenen “Ortaçağ Hakkında Yazmak” temalı yarışmada  aldığı dereceler nedeniyle İtalya Büyükelçiliği’nce iki defa başarı beratı ile ödüllendirilmiştir.

dilşat.jpg

DİLŞAT DUMAN

 

TÜZDEV Görevi -Yönetim kurulu üyesi  - Eğitim Koordinatörü

Şubesi - Kayseri 

Alanı - Düşünme becerileri

Özgeçmişi - 1975 yılında Kayseri de doğdu. İlk orta ve lise tahsilini aynı şehirde tamamladı.1997 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı üniversitede Dinler Tarihi (Türk Din Tarihi) alanında yüksek lisansını tamamladı.

 

Halen Milli Eğitimde öğretmen olarak görev yapmaktadır. 2012 yılından bu yana Üstün zekâlı (Özel Yetenekliler) alanında çalışmalar yapmakta ve aynı yıldan bu yana da TÜZDEV de aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanda çeşitli eğitimlere katılmış ve veli seminerleri vermiş ve Özel Yetenekli çocuklarla çalışmalar yapmıştır. Halen TÜZDEV yönetim kurulu üyesi ve eğitim koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

mehmet.jpg

MEHMET ALTIPARMAK

TÜZDEV Görevi - Atölye eğitimleri

Şubesi - Kayseri

Alanı - Felsefe - Düşünme becerileri

Özgeçmişi - 1980 Kayseri doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Felsefe bölümü mezunu. Çeşitli özel öğretim kurumlarında eğitim danışmanı ve rehber öğretmen olarak çalıştı.

Halen Kayseri’de felsefe öğretmeni olarak çalışmaktadır. Üstün zekalı öğrencilerde düşünme becerileri eğitimi üzerine çalışmalar yapmaktadır.

yonca.jpg

YONCA KARSLI

TÜZDEV Görevi - Atölye eğitimleri

Şubesi - Kayseri 

Alanı - Astronomi

Özgeçmişi - 1992 yılında Ankara’da doğdu. Orta Öğretimini Ankara’da tamamladı. 2014 yılında Erciyes Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden mezun oldu. 2016 yılında Erciyes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Astronomi ve Uzay Bilimleri Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Çeşitli kurum ve okullarda astronomi seminerleri verip, atölye çalışmaları yaptı. Ortaokul ve lise düzeyinde özel dersler verdi. Çeşitli bilim ve toplum projelerinde yer aldı. Şu anda Kayseri-Kocasinan Belediyesi’ne bağlı General Emir Havacılık ve Uzay Bilimleri Gençlik Merkezi’nde eğitim koordinatörlüğü yapmaktadır. Aynı zamanda kurumun astronomi eğitmenidir.  Genel astronomi ve astrofizik alanında doktora eğitimine devam eden Yonca KARSLI akademik çalışmalarını ulusal ve uluslararası kongrelerde bildiri olarak sunmuş olup, 2 tanesi  hakemli dergilerde olmak üzere toplam 5 adet yayını bulunmaktadır.

ilyas.jpg

İLYASHAN ŞAHİN

TÜZDEV Görevi -Kayseri Yönetim Kurul Üyesi, Atölye Öğretmeni

Şubesi - Kayseri

Alanı - Tarih Bilim Uzmanı; Sınıf Öğretmeni

Özgeçmişi - 1979 Kayseri-Tomarza doğumludur. Erciyes Üniv. Tarih Mezunudur.Tarih Alanında yüksek lisansını aynı üniversitede tamamlamıştır. Sınıf Öğretmeni olarak atanmış Muş,Mardin ve Kayseri’de öğretmenlik yapmıştır. Halen Kayseri’de öğretmenliğe devam etmektedir.

2009 TÜBİTAK Tarih alanında projesi Türkiye 1. si olmuştur. Talim Terbiye Kurulu Kitap İnceleme komisyonunda görev almıştır. Proje tabanlı öğrenme üzerine çalışmalarına devam etmektedir.Erciyes Üniv.Eğitim Fak. Ücretli Öğretim Görevlisi olarak derslere girmiştir. Uzun süredir üstün yetenekli öğrenciler ile ilgili çalışmaktadır. Ulusal ve uluslar arası pek çok kongrede tebliğler yayınlamıştır.

Şiir ve hikâye alanlarında çeşitli dereceleri vardır. Yayınlanmış 2 kitabı bulunmaktadır. Patenti kendisine ait “Kitap Arkeolojisi” isimli çalışması bulunmaktadır.

fatih.jpg

FATİH DUMAN

 

TÜZDEV Görevi - Kayseri Şube Başkanı

Şubesi - Kayseri 

Alanı - Eğitici Eğitimleri

Özgeçmişi - 1971 yılında Bolu’da doğdu.

İlk ve orta öğretimini İstanbul ve Bolu’da  tamamladı. Bu süreçte hafızlık yaptı ve klasik Arapça eğitimi aldı. 1998 yılında Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yaptı. M.E.B.’e bağlı okullarda Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmeni ve diğer görevlerde bulundu.

Çeşitli vakıf ve derneklerde sosyal çalışmalar yapan Fatih DUMAN