top of page
PHOTO-2019-12-08-15-30-23 (1).jpg

KENAN KILINÇ

TÜZDEV Görevi - TÜZDEV Ankara Şube Başkanı

Alanı - Eğitici Eğitimleri

Özgeçmişi - 1977 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta dereceli okulları Ankara’da tamamladı. 2000 yılında Gazi Üniversitesi Tarih Eğitimi bölümünden mezun oldu. 2007 yılında yüksek lisansını yine bu bölümde tamamladı.

“Tarih Eğitiminde Karikatür Materyali’nin Etkililiği” konusunda yüksek lisans tezi ile Tarih Eğitimi’ne farklı bir bakış getirdi. 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Kırşehir Kaman Bilim ve Sanat Merkezi’nde başladığı “Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocukların Eğitimi” sürecine halen Ankara Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi’nde Bilsem Öğretmeni olarak devam etmektedir. Gerek eğitim sektöründe gerekse akademik dünyada, özellikle üstün yeteneklilerin eğitimi, sosyal kulüp ve atölyeler, yetenek eğitimi,  havacılık tarihi ve eğitimde mizah alanında araştırma ve yayınlar yapmakta, alanıyla ilgili ulusal ve uluslararası projeler hazırlamakta ve yürütmektedir.

Geliştirmiş olduğu eğitim öğretim modelleri ile dünya literatüründe ülkemizi temsil etmektedir. İzci Liderliği, Drama Liderliği, Havacılık, Model Uçak ve Roket Rehber Öğretmenliği belgelerine sahip olan KILINÇ, ulusal ve uluslararası 30’a yakın yarışmaya öğrencileri ile katılmış aralarında Dünya birinciliği, ikinciliği, Avrupa Birincilikleri bulunan 20’sinden ödülle dönmüştür. İtalya’da düzenlenen “Ortaçağ Hakkında Yazmak” temalı yarışmada  aldığı dereceler nedeniyle İtalya Büyükelçiliği’nce iki defa başarı beratı ile ödüllendirilmiştir.

dilşat.jpg

DİLŞAT DUMAN

 

TÜZDEV Görevi -Yönetim kurulu üyesi  - Eğitim Koordinatörü

Şubesi - Kayseri 

Alanı - Düşünme becerileri

Özgeçmişi - 1975 yılında Kayseri de doğdu. İlk orta ve lise tahsilini aynı şehirde tamamladı.1997 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı üniversitede Dinler Tarihi (Türk Din Tarihi) alanında yüksek lisansını tamamladı.

 

Halen Milli Eğitimde öğretmen olarak görev yapmaktadır. 2012 yılından bu yana Üstün zekâlı (Özel Yetenekliler) alanında çalışmalar yapmakta ve aynı yıldan bu yana da TÜZDEV de aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanda çeşitli eğitimlere katılmış ve veli seminerleri vermiş ve Özel Yetenekli çocuklarla çalışmalar yapmıştır. Halen TÜZDEV yönetim kurulu üyesi ve eğitim koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

mehmet.jpg

MEHMET ALTIPARMAK

TÜZDEV Görevi - Atölye eğitimleri

Şubesi - Kayseri

Alanı - Felsefe - Düşünme becerileri

Özgeçmişi - 1980 Kayseri doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Felsefe bölümü mezunu. Çeşitli özel öğretim kurumlarında eğitim danışmanı ve rehber öğretmen olarak çalıştı.

Halen Kayseri’de felsefe öğretmeni olarak çalışmaktadır. Üstün zekalı öğrencilerde düşünme becerileri eğitimi üzerine çalışmalar yapmaktadır.

yonca.jpg

YONCA KARSLI

TÜZDEV Görevi - Atölye eğitimleri

Şubesi - Kayseri 

Alanı - Astronomi

Özgeçmişi - 1992 yılında Ankara’da doğdu. Orta Öğretimini Ankara’da tamamladı. 2014 yılında Erciyes Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden mezun oldu. 2016 yılında Erciyes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Astronomi ve Uzay Bilimleri Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Çeşitli kurum ve okullarda astronomi seminerleri verip, atölye çalışmaları yaptı. Ortaokul ve lise düzeyinde özel dersler verdi. Çeşitli bilim ve toplum projelerinde yer aldı. Şu anda Kayseri-Kocasinan Belediyesi’ne bağlı General Emir Havacılık ve Uzay Bilimleri Gençlik Merkezi’nde eğitim koordinatörlüğü yapmaktadır. Aynı zamanda kurumun astronomi eğitmenidir.  Genel astronomi ve astrofizik alanında doktora eğitimine devam eden Yonca KARSLI akademik çalışmalarını ulusal ve uluslararası kongrelerde bildiri olarak sunmuş olup, 2 tanesi  hakemli dergilerde olmak üzere toplam 5 adet yayını bulunmaktadır.

ilyas.jpg

İLYASHAN ŞAHİN

TÜZDEV Görevi -Kayseri Yönetim Kurul Üyesi, Atölye Öğretmeni

Şubesi - Kayseri

Alanı - Tarih Bilim Uzmanı; Sınıf Öğretmeni

Özgeçmişi - 1979 Kayseri-Tomarza doğumludur. Erciyes Üniv. Tarih Mezunudur.Tarih Alanında yüksek lisansını aynı üniversitede tamamlamıştır. Sınıf Öğretmeni olarak atanmış Muş,Mardin ve Kayseri’de öğretmenlik yapmıştır. Halen Kayseri’de öğretmenliğe devam etmektedir.

2009 TÜBİTAK Tarih alanında projesi Türkiye 1. si olmuştur. Talim Terbiye Kurulu Kitap İnceleme komisyonunda görev almıştır. Proje tabanlı öğrenme üzerine çalışmalarına devam etmektedir.Erciyes Üniv.Eğitim Fak. Ücretli Öğretim Görevlisi olarak derslere girmiştir. Uzun süredir üstün yetenekli öğrenciler ile ilgili çalışmaktadır. Ulusal ve uluslar arası pek çok kongrede tebliğler yayınlamıştır.

Şiir ve hikâye alanlarında çeşitli dereceleri vardır. Yayınlanmış 2 kitabı bulunmaktadır. Patenti kendisine ait “Kitap Arkeolojisi” isimli çalışması bulunmaktadır.

fatih.jpg

FATİH DUMAN

 

TÜZDEV Görevi - Kayseri Şube Başkanı

Şubesi - Kayseri 

Alanı - Eğitici Eğitimleri

Özgeçmişi - 1971 yılında Bolu’da doğdu.

İlk ve orta öğretimini İstanbul ve Bolu’da  tamamladı. Bu süreçte hafızlık yaptı ve klasik Arapça eğitimi aldı. 1998 yılında Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yaptı. M.E.B.’e bağlı okullarda Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmeni ve diğer görevlerde bulundu.

Çeşitli vakıf ve derneklerde sosyal çalışmalar yapan Fatih DUMAN Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı (TÜZDEV) mütevelli heyeti üyesi, aynı zamanda bu vakfın Kayseri şube başkanı olarak görev yapmaktadır.  Türk İslam Sanatları Derneği üyesi olan, Klasik İslam sanatlarından olan Naht  Sanatı ile ilgili çalışmalar ve kişisel sergiler  yapmıştır.  Arap Folkloru ve Kur’an isimli yayınlanmış bir eseri bulunmaktadır. Evli iki çocuk babasıdır.

PHOTO-2019-12-08-13-03-54 (1).jpg

HAVVA KILINÇ

TÜZDEV Görevi: TÜZDEV Ankara Eğitim Koordinatörü

Alanı: Hafıza Teknikleri, Havacılık ve Roket Eğitimi

Özgeçmişi: 1979 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta Kayseri’de, lise öğrenimini Nevşehir Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Tarih Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede tezsiz yüksek lisansını tamamladı. İkinci üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü 2019 yılında bitirmiştir. 2003 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak çalıştıktan sonra Hafıza Teknikleri ve Mental Aritmetik Eğitimleri Uzmanı olarak çeşitli kurumlarda görev aldı. Milli Eğitim Bakanlığı için Sosyal Bilgiler ve İnkılap Tarihi ders kitapları yazan KILINÇ, çeşitli yayınevlerine çalışma fasikülleri yayınladı.  2011-2015 yılları arasında kendi kurduğu eğitim danışmanlık şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yürüttü. Birçok özel okulda Bilim Atölyeleri ve Sosyal Kulüpler konusunda danışmanlık yaptı. 2016 yılından itibaren çalışmalarını TÜZDEV çatısı altında yürütmeye başladı. KILINÇ, halen Ankara Şubesi Eğitim Koordinatörüdür.

Havacılık, Model Uçak ve Roket Rehber Öğretmenliği, Geleneksel Sanatlar Eğiticiliği, belgelerine sahip olan KILINÇ, üstün yetenekli çocuklar için modeller geliştirmekte ve projeler hazırlamaktadır.

Halen Türkiye Üstün  Zekalı ve Dahi Çocuklar Vakfı Ankara Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.  

kazım.jpg

KAZIM UNUR

TÜZDEV Görevi - Atölye Öğretmeni

Şubesi - Kayseri

Alanı - Yazılım ,Kodlama

Özgeçmişi - 1984 yılında Tokat - Erbaa’da doğdum. İlk,orta ve lise öğrenimini Erbaa ‘da tamamladım.2007 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği bölümünden mezun oldum.2007 yılında İstanbul Kağıthane’de göreve başladım. 2011-2012 yılları arasında müdür yardımcılığı görevinde bulundum.Eylül 2012 den itibaren Kayseri ‘de bilgisayar öğretmenliğine devam ediyorum.Kızımın üstün yetenekli olduğunun farkına varınca üstün yetenekliler ile ilgilenmeye ve bu konuda eğitimler almaya başladım.3  yıldır TÜZDEV Kayseri Şubesi ile ortak çalışmalar yapmaktayım.

hülya.jpg

HÜLYA DOĞRUSÖZ

 

TÜZDEV Görevi - Atölye Öğretmeni

Şubesi - Kayseri

Özgeçmişi - 1978 yılında Almanya'nın Wermelskirschen kentinde doğdu. İlkokul öğrenimini Servet Akaydın İlkokulunda, orta ve lise öğretimini ise Fevzi Çakmak Lisesi'nde tamamladı. 2010 yılında Açık Lise'den mezun olup 2010 - 2012 yıllarında Erciyes Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde eğitim aldı. 
İlk görev yeri olan Hacılar Saffet Arslan'da başarılı bir sene geçirdi. Diğer senelerde ise Talas Yazyurdu İlkokulu'nda, ardından da Hacılar Haci Sami Boydak İmamhatip İlokulu'nda birçok öğrenciye eğitim verdi. 
Üst|n Yetenekli Çocukların Eğitimi ve Eğitimcilerin Eğitimi kursunu tamamladıktan sonra TÜZDEV'de 1 yıl görev aldı.
Daha sonra Helendoron'dan gelen teklif üzerine 1 yıl boyunca orada eğitim verdi. 2017-2018 Eğitim öğretim yılında Özel Tekden İlkokulu'nda göreve başlayacak olan Hülya Doğrusöz, aynı zamanda da TÜZDEV'de Üstün Zekalı Çocuklar için eğitim vermeye devam edecek. 
İyi bireyler yetiştirmenin yolunun aile eğitimi ile beraber okul eğitimi olduğunu düşünen Hülya Doğrusöz, bu yolda hiç yılmayacak, sürekli kendisine ve öğrencilerine yeni şeyler katacak, üretken, girişimci, yenilikçi, işine özen gösteren, sabırlı, empati yeteneğine sahip, güleryüzlü, başarılı ve öğrencileri için gerekli her şeyi yapacak bir öğretmendir. 
İyi bireyler yetiştirmeye erken yaşta kendi evladından başlayan Hülya Doğrusöz, bekar ve bir gocuk annesidir.

bottom of page