top of page
PHOTO-2019-12-08-15-30-23 (1).jpg

KENAN KILINÇ

TÜZDEV Görevi - Ankara Şube Başkanı

Alanı - Şube Başkanı, Eğitici Eğitimleri

1977 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta dereceli okulları Ankara’da tamamladı. 2000 yılında Gazi Üniversitesi Tarih Eğitimi bölümünden mezun oldu. 2007 yılında yüksek lisansını yine bu bölümde tamamladı.

“Tarih Eğitiminde Karikatür Materyali’nin Etkililiği” konusunda yüksek lisans tezi ile Tarih Eğitimi’ne farklı bir bakış getirdi.

2018 yılında Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Kırşehir Kaman Bilim ve Sanat Merkezi’nde başladığı “Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocukların Eğitimi” sürecine halen Ankara Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi’nde Bilsem Öğretmeni olarak devam etmektedir. Gerek eğitim sektöründe gerekse akademik dünyada, özellikle üstün yeteneklilerin eğitimi, sosyal kulüp ve atölyeler, yetenek eğitimi,  havacılık tarihi ve eğitimde mizah alanında araştırma ve yayınlar yapmakta, alanıyla ilgili ulusal ve uluslararası projeler hazırlamakta ve yürütmektedir.

 

Geliştirmiş olduğu eğitim öğretim modelleri ile dünya literatüründe ülkemizi temsil etmektedir. İzci Liderliği, Drama Liderliği, Havacılık, Model Uçak ve Roket Rehber Öğretmenliği belgelerine sahip olan KILINÇ, ulusal ve uluslararası 30’a yakın yarışmaya öğrencileri ile katılmış aralarında Dünya birinciliği, ikinciliği, Avrupa Birincilikleri bulunan 20’sinden ödülle dönmüştür. İtalya’da düzenlenen “Ortaçağ Hakkında Yazmak” temalı yarışmada  aldığı dereceler nedeniyle İtalya Büyükelçiliği’nce iki defa başarı beratı ile ödüllendirilmiştir.

Halen Türkiye Üstün  Zekalı ve Dahi Çocuklar Vakfı Ankara Şube başkanlığı görevini yürütmektedir. 

bottom of page