Mehmet Danegöz

TÜZDEV Görevi – Genel Merkez (Üsküdar) Akademi Koordinatörü

Şubesi - Genel Merkez (Üsküdar)

Alanı – Sınıf Öğretmeni – Matematik Öğretmeni

Özgeçmişi - 1972 yılında Antakya`da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini burada yaptı. 1995 yılında Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği (yanalan matematik) bölümünden mezun oldu. Mezun olduğu yıldan itibaren İstanbul`da özel okullarda sınıf öğretmenliği (15 yıl), eğitim koordinatörlüğü (3 yıl), idarecilik (5 yıl) yaptı. Ortaokul öğrencilerine dönük lise sınavları için matematik çalışmaları yaptı. Halen özel okulda öğrencileri ile çalışmaya devam etmektedir.

 

Üstün zekalı öğrencilerine dönük zenginleştirme ve farklılaştırma çalışmalarını uygulayarak öğrencilerini farklı gelişim alanlarında destekledi. Bu çalışmalarını, çalıştığı özel okullar ve MEB ilçe müdürlükleri ile iş birliği yaparak daha geniş öğrencilere ulaşmaya çalıştı. İstanbul ve Türkiye genelinde; matematik olimpiyatları, proje yarışmaları ve yaz okullarında koordinatörlük görevlerinde bulundu. Mesleki alandaki ilgi duyduğu üstün yetenekli öğrenciler konusunda araştırma ve çalışmalarına devam etmektedir. Doğa yürüyüşü, masa tenisi ve satranç hobileri arasındadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

TÜZDEV bünyesinde Üsküdar Akademide atölye faaliyetlerini koordine etmektedir.

Ali Rıza Keğin

TÜZDEV Görevi - Eğitici Eğitimleri - atölye eğitimleri

Şubesi - Kayseri Melikgazi

Alanı - Matematik & Zekâ Oyunları

Özgeçmişi - 1982 yılında Kayseri’ de doğdu. İlk ve orta eğitimini Kayseri’ de tamamladı. Niğde Anadolu Öğretmen lisesini bitirdikten sonra 2004 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

Zeka oyunları Kayseri İl Formatörü olarak; üniversite, vakıf, dernek, ajans ve TÜBİTAK’ a ait bir çok projede görev alıp yaklaşık 1500 öğretmene zekâ oyunları eğimi verdi.

 

4000 in üzerinde öğrenciyi zekâ oyunları, mangala ve go ile buluşturdu. 2013 yılından itibaren Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünde  Zeka Oyunları İl Formatörü olan Ali Rıza KEĞİN, özel yetenekli çocukların eğitimleri ile ilgili de çalışmalar yapmaktadır. Halen, TÜZDEV Kayseri Şubesinde Kriptoloji Atölyesi, Rutin Olmayan Problemler Atölyesi, Matematik Oyunları Atölyesi ve Go Atölyesi yapıp özel yetenekli öğrencilere yönelik etkinlikler yazmaktadır.

Aslıhan Aksoy

TÜZDEV Görevi - Robotik ve Kodlama Atölye Lideri

Şubesi - İstanbul Üsküdar

Alanı - Bilişim Teknolojileri

Özgeçmişi - 1987 yılında Manisa’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Manisa ve Balıkesir’ de tamamladı. Edremit Körfez Anadolu lisesini bitirdikten sonra 2008 yılında Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Öğretim Teknolojileri(BÖTE) Bölümünden mezun oldu.

2012 yılından itibaren İstanbul’da çeşitli özel öğretim kurumlarında Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta. 3D Modelleme, Photoshop CC ile birlikte Scratch, Kodu, Arduino, MBlock, Lego Robot, Fischertechnik robot kitleri vb. kitler ile çalışmalarını hala sürdürmekte. Hala çalışmakta olduğu kurumda özel yetenekli öğrenciler ile farklılaştırılmış eğitim modelini kullanmaktadır.

2018 yılından itibaren TÜZDEV İstanbul Genel Merkez’inde Kodlama ve Robotik Atölyelerinde faaliyetlerini sürdürmekte. TÜZDEV işbirliği ile düzenlenen Özel Yetenek Kongresi Düzenleme Kurulunda üyesi olma ve Ankara ODTÜ’de gerçekleştirilen Zeka Kongresi katıldığı bir takım kongreler arasındadır.

Burhaneddin Tuna

TÜZDEV Görevi - Lego Robot Atölye Lideri 

Şubesi - Kayseri Melikgazi

Alanı - Robotik - Elektronik

Özgeçmişi - 1976 yılında Adana’da doğdu. 1987 yılında Feridun Cıngıllı İlkokulunu, 1994 yılında Sami Yangın Anadolu Lisesi’ni bitirdi. 2000 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Fizik bölümü lisans eğitimini tamamladı. 2007 yılında Erciyes Üniversitesi Fizik Öğretmenliği alanında tezsiz yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2008 yılında University of South Carolina/Beaufort’dan Infusion of Arts Throughout the Curriculum (Müfredata Sanat Ekleme) ve 2009 yılında Converse University South Carolina’dan Education of Gifted and Talented (Dahilerin ve Yeteneklerin Eğitimi) doktora dersleri almıştır.

 

Mesleki Deneyim: 2000-2007 yılları arasında Kayseri ve Nevşehir’de çeşitli dershanelerde Fen ve Fizik öğretmenliği yaptı. 2007-2010 yıllarında FACES (Foreign Academic Cultural Exchange Services)’in kültürler arası değişim antlaşması çerçevesinde ABD’de South Carolina eyaletinde Wade Hampton High School’da fizik öğretmenliği yaptı. 2010 yılında yurda döndü ve öğretmenlik yapmaya devam etti. Şu anda Tekden Eğitim Kurumlarında Proje Koordinatörü ve TÜZDEV Kayseri’de Robot Atölyesi Lideri olarak görev yapmaktadır.

 

Eserler ve Çalışmalar:  2013 ve 2014 yılında TÜBİTAK’ın seçtiği ve destekleği, ITAP (Instutute of Theoretical and Applied Physics) tarafından düzenlenen Fizik Olimpiyatı Formatörlüğü kurslarına katılmıştır. Ayrıca TÜBİTAK ve MEB tarafından düzenleyen proje yarışmalarında danışmanlığını yaptığı projeler 2012, 2013 ve 2015 yıllarında seçilmiş ve sergilenmiştir. Yazar ayrıca WRO (Dünya Robot Olimpiyatı) ve FLL (First Lego League) robot turnuvalarında koçluk yapmakta, amatör telsiz işletme ve 3D yazıcı eğitimleri vermektedir.

Dilşat Duman

TÜZDEV Görevi -Yönetim kurulu üyesi  - Eğitim Koordinatörü

Şubesi - Kayseri Melikgazi

Alanı - Düşünme becerileri

Özgeçmişi - 1975 yılında Kayseri de doğdu. İlk orta ve lise tahsilini aynı şehirde tamamladı.1997 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı üniversitede Dinler Tarihi (Türk Din Tarihi) alanında yüksek lisansını tamamladı.

 

Halen Milli Eğitimde öğretmen olarak görev yapmaktadır. 2012 yılından bu yana Üstün zekâlı (Özel Yetenekliler) alanında çalışmalar yapmakta ve aynı yıldan bu yana da TÜZDEV de aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanda çeşitli eğitimlere katılmış ve veli seminerleri vermiş ve Özel Yetenekli çocuklarla çalışmalar yapmıştır. Halen TÜZDEV yönetim kurulu üyesi ve eğitim koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Duygu Yüce

TÜZDEV Görevi - Eğlenceli Bilim Atölye Lideri

Şubesi - İstanbul Üsküdar

Alanı - Fizik - Fen Bilimleri - Akıl Zeka Oyunları

Özgeçmişi - 1981 yılında Adana’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Adana’da tamamladıktan sonra DPY(PYBS) sınavında Türkiye derecesi yaparak kazandığı lisede burslu olarak okudu. Çukurova Üniversitesi Fizik bölümünden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede tezsiz yüksek lisansını tamamladı.

Ç.Ü.Uzaymer’de ‘Uzaktan Algılama’ çalıştı. Uluslararası yetkinliğe sahip Proje Yönetimi ve Tasarımı eğitimi aldı. 2005 yılından bu yana çeşitli dershane ve özel okullarda Teog koordinatörü-öğretmen olarak çalıştı.Pek çok öğrencisi sınavlarda Türkiye derecesi yapmıştır.

2011 yılında BİLSEM’de Fizik öğretmeni olarak çalıştıktan sonra tekrar özel okullarda Teog koordinatörü olarak çalışmalar yapmaya devam etmiştir.Şuan Tüzdev genel merkezde atölye lideri olarak görev almaktadır.

Fatih Duman

TÜZDEV Görevi - Kayseri Şube Başkanı

Şubesi - Kayseri Melikgazi

Alanı - Eğitici Eğitimleri

Özgeçmişi - 1971 yılında Bolu’da doğdu.

İlk ve orta öğretimini İstanbul ve Bolu’da  tamamladı. Bu süreçte hafızlık yaptı ve klasik Arapça eğitimi aldı. 1998 yılında Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yaptı. M.E.B.’e bağlı okullarda Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmeni ve diğer görevlerde bulundu.

Çeşitli vakıf ve derneklerde sosyal çalışmalar yapan Fatih DUMAN Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı (TÜZDEV) mütevelli heyeti üyesi, aynı zamanda bu vakfın Kayseri şube başkanı olarak görev yapmaktadır.  Türk İslam Sanatları Derneği üyesi olan, Klasik İslam sanatlarından olan Naht  Sanatı ile ilgili çalışmalar ve kişisel sergiler  yapmıştır.  Arap Folkloru ve Kur’an isimli yayınlanmış bir eseri bulunmaktadır. Evli iki çocuk babasıdır.

Halil İbrahim Ünal

TÜZDEV Görevi - TÜZDEV Esenyurt Şube Başkanı

Şubesi - İstanbul Esenyurt

Alanı - Üstün Zekâlılar Öğretmeni

Özgeçmişi - 1985 yılında Sandıklı/AFYONKARAHİSAR doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sandıklı’da, lise öğrenimi Isparta/Gönen Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı.

2009 yılında İstanbul Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Üstün Zekâlılar Öğretmenliği Ana Bilim Dalı’ndan mezun oldu.

2009-2011 yıllarında Devlet Kurumlarında, 2011-2012 yıllarında Boğazhisar Eğitim Kurumları’nda, 2012-2016 yıllarında Çınar Koleji’nde hizmet vermiştir.

2016 yılından itibaren de Final Okulları’nda hizmet vermektedir.

Dikkat ve Zeka Becerileri Geliştirme, Akıl Oyunları Eğitmenliği, Deneyimsel Oyun Terapisi sertifika programlarına katılmıştır.

2009 yılından itibaren özel yetenekli çocuklar alanında sivil toplum kurumlarında yöneticilik yapmıştır. 2015-2018 yılları arasında Tüm Özel Yetenekliler Derneği’nde (TÖYED) başkanlık yapmıştır. Türkiye Üstün  Zekalı ve Dahi Çocuklar Vakfı (TÜZDEV) İstanbul Esenyurt Şube başkanlığı görevini yürütmektedir. 

İlyas Han Şahin

TÜZDEV Görevi -Kayseri Yönetim Kurul Üyesi, Atölye Öğretmeni

Şubesi - Kayseri Melikgazi

Alanı - Tarih Bilim Uzmanı; Sınıf Öğretmeni

Özgeçmişi - 1979 Kayseri-Tomarza doğumludur. Erciyes Üniv. Tarih Mezunudur.Tarih Alanında yüksek lisansını aynı üniversitede tamamlamıştır. Sınıf Öğretmeni olarak atanmış Muş,Mardin ve Kayseri’de öğretmenlik yapmıştır. Halen Kayseri’de öğretmenliğe devam etmektedir.

 

2009 TÜBİTAK Tarih alanında projesi Türkiye 1. si olmuştur. Talim Terbiye Kurulu Kitap İnceleme komisyonunda görev almıştır. Proje tabanlı öğrenme üzerine çalışmalarına devam etmektedir.Erciyes Üniv.Eğitim Fak. Ücretli Öğretim Görevlisi olarak derslere girmiştir. Uzun süredir üstün yetenekli öğrenciler ile ilgili çalışmaktadır. Ulusal ve uluslar arası pek çok kongrede tebliğler yayınlamıştır.

 

Şiir ve hikâye alanlarında çeşitli dereceleri vardır. Yayınlanmış 2 kitabı bulunmaktadır. Patenti kendisine ait “Kitap Arkeolojisi” isimli çalışması bulunmaktadır.

Kenan Kılınç

TÜZDEV Görevi - TÜZDEV Ankara Şube Başkanı

Şubesi - Ankara Altındağ

Alanı - Eğitici Eğitimleri

Özgeçmişi - 1977 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta dereceli okulları Ankara’da tamamladı. 2000 yılında Gazi Üniversitesi Tarih Eğitimi bölümünden mezun oldu. 2007 yılında yüksek lisansını yine bu bölümde tamamladı.

 

“Tarih Eğitiminde Karikatür Materyali’nin Etkililiği” konusunda yüksek lisans tezi ile Tarih Eğitimi’ne farklı bir bakış getirdi. 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Kırşehir Kaman Bilim ve Sanat Merkezi’nde başladığı “Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocukların Eğitimi” sürecine halen Ankara Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi’nde Bilsem Öğretmeni olarak devam etmektedir. Gerek eğitim sektöründe gerekse akademik dünyada, özellikle üstün yeteneklilerin eğitimi, sosyal kulüp ve atölyeler, yetenek eğitimi,  havacılık tarihi ve eğitimde mizah alanında araştırma ve yayınlar yapmakta, alanıyla ilgili ulusal ve uluslararası projeler hazırlamakta ve yürütmektedir.

 

Geliştirmiş olduğu eğitim öğretim modelleri ile dünya literatüründe ülkemizi temsil etmektedir. İzci Liderliği, Drama Liderliği, Havacılık, Model Uçak ve Roket Rehber Öğretmenliği belgelerine sahip olan KILINÇ, ulusal ve uluslararası 30’a yakın yarışmaya öğrencileri ile katılmış aralarında Dünya birinciliği, ikinciliği, Avrupa Birincilikleri bulunan 20’sinden ödülle dönmüştür. İtalya’da düzenlenen “Ortaçağ Hakkında Yazmak” temalı yarışmada  aldığı dereceler nedeniyle İtalya Büyükelçiliği’nce iki defa başarı beratı ile ödüllendirilmiştir.

Halen Türkiye Üstün  Zekalı ve Dahi Çocuklar Vakfı Ankara Şube başkanlığı görevini yürütmektedir. 

Lamia Sarıpınarlı

TÜZDEV Görevi - Hafıza Teknikleri ve Zihin Haritalama Atölye Lideri

Şubesi - Ankara Altındağ

Alanı - Hafıza Teknikleri, Düşünme Becerileri

Özgeçmişi - Hacettepe Üniversitesi Turizm İşletmeciliği'ni bitirdi. Takiben Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde okudu. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İnsan İlişkileri'nde Yüksek Lisans yaptı. Özel bir bankada çeşitli kademelerde yönetici olarak çalıştı, ardından özel bir kuruluşta Finans Müdürlüğü yaptı. Bu arada ilgi duyduğu kişisel gelişim ve beyin gelişimi konularında yaptığı araştırmalar sonucunda Melik Duyar'ın Kurucusu olduğu MEGA HAFIZA ailesine katılarak çalışmalarıma Mega Hafıza Etlik Temsilciliği çatısı altında devam etti. Öğrencileri ile katıldığım yarışmalarda başarılı sonuçlar aldı.

2013 yılında düzenlenen başkanlığını Melik Duyar'ın yaptığı MEMORİAD TÜRKİYE ZİHİNSEL MATEMATİK, HIZLI OKUMA VE HAFIZA ŞAMPİYONASINDA İskambil Kartlarının Takibi Hafıza Kategorisinde Türkiye Bayanlar 3.sü olarak Bronz Madalya aldı. 2014 MEMORİAD TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA İskambil Kartlarının Takibi Türkiye Bayanlar Şampiyonu olarak Altın Madalya aldı.

2015 Beyin haftası etkinliklerinde pi sayısını hafızaya alma TÜRKİYE REKORU kırdı. Halen yöneticiliğini yaptığı Mega Hafıza Etlik Ankara Temsilciliğinde Mega Hızlı Okuma, Mega Hafıza ve Beyni Etkin Kullanma Teknikleri, Mega Matematik, Mega Mental Aritmetik, Ders Çalışma Teknikleri ve Beyin Haritaları, Düzgün Okuma, Yaratıcı Düşünme Becerileri, Akıl Oyunları eğitimi vermeye devam ediyor.

TÜZDEV Türkiye Üstün Zekâlı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı projelerinde üstün yetenekli çocukların gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla proje kapsamında faaliyet gösteriyor. Dr. Şahin İdin Başkanlığı'nda kurduğumuz 'STEAM' Eğitimi Araştırmaları Derneği'nde ise 2012 yılından beri Avrupa ve ABD'de çalışılan, bilgi çağına uyumlu, STEAM eğitimini geliştirmeyi amaçlıyor.

Mehmet Altıparmak

TÜZDEV Görevi - Atölye eğitimleri

Şubesi - Kayseri Melikgazi

Alanı - Felsefe - Düşünme becerileri

Özgeçmişi - 1980 Kayseri doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Felsefe bölümü mezunu. Çeşitli özel öğretim kurumlarında eğitim danışmanı ve rehber öğretmen olarak çalıştı.

 

Halen Kayseri’de felsefe öğretmeni olarak çalışmaktadır. Üstün zekalı öğrencilerde düşünme becerileri eğitimi üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Oğuzhan Karadeniz

TÜZDEV Görevi - Astronomi Atölye Lideri

Şubesi - Ankara Altındağ

Alanı - Astronomi ve Uzay Bilimi

Özgeçmişi - 1993 yılında Ankara'da doğdu. İlkokulu ortaokulu ve liseyi Mardin ve Afyon'da okudu. Liseden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümüne girdi. TUBITAK projelerinde yer alıp insanlara astronomi anlatabilmek adına il il gezdi.

Oğuzhan'ın iki amacı var; kendini geliştirip, edindiği bilgileri 7 den 70 e herkesle paylaşmak. Astronomiyi,  astroloji denen ve para tuzağından öteye geçememiş olan şeyden temizlemek. Halen TÜZDEV Akademi Ankara Astronomi Atölyesini koordine etmektedir.

Sibel Kılınç

TÜZDEV Görevi - TÜZDEV Ankara Eğitim Koordinatörü

Şubesi - Ankara Altındağ

Alanı - Hafıza Teknikleri, Havacılık ve Roket Eğitimi

Özgeçmişi - 1979 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de, lise öğrenimini Nevşehir Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Tarih Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede tezsiz yüksek lisansını tamamladı. Halen Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü 4. Sınıf öğrencisidir.

 

2003 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak çalıştıktan sonra Hafıza Teknikleri ve Mental Aritmetik Eğitimleri Uzmanı olarak çeşitli kurumlarda görev aldı. Milli Eğitim Bakanlığı için Sosyal Bilgiler ve İnkılap Tarihi ders kitapları yazan KILINÇ, çeşitli yayın evlerine çalışma fasikülleri yayınladı.  2011-2015 yılları arasında kendi kurduğu eğitim danışmanlık şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yürüttü. Birçok özel okulda Bilim Atölyeleri ve Sosyal Kulüpler konusunda danışmanlık yaptı. 2016 yılından itibaren çalışmalarını TÜZDEV çatısı altında yürütmeye başladı.

Havacılık, Model Uçak ve Roket Rehber Öğretmenliği, Geleneksel Sanatlar Eğiticiliği belgelerine sahip olan KILINÇ, üstün yetenekli çocuklar için modeller geliştirmekte ve projeler hazırlamaktadır. Halen Türkiye Üstün Zekâlı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı Ankara Eğitim Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.  

Tuba Eker Ünal

TUBA EKER ÜNAL

TÜZDEV Görevi - Psikolog

Şubesi - İstanbul Esenyurt

Alanı - Psikoloji, Terapi, Danışmanlık Hizmetleri, Akademi Koordinatörü.

 

EĞİTİM BİLGİLERİ

 • 2005-2010 Fatih Üniversitesi Psikoloji Lisans eğitimini tamamlamıştır.

 • 2012 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan “Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki” belgesini almaya hak kazanarak Klinik Psikolog ünvanı almıştır.

 • 2014 yılında “Evlilik ve Aile Danışmanı” ünvanını almıştır.

 • 2015 yılında “Pedagojik Formasyon Eğitimi”ni tamamlamıştır.

 • WISC-IV, CAS, PASS Bilişsel Müdahale, Stanford Binet Zeka Ölçeği, TKT ve Nöropsikolojik Testler uygulayıcısıdır.

 • Klinik Psikoloji Yüksek Lisans öğrencisidir.

 

ÇALIŞTIĞI KURUMLAR

 • Mayıs 2018 tarihinden itibaren TÜZDEV’de (Türkiye Üstün  Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı) psikolog ve akademi koordinatörü olarak hizmet vermektedir.

 • Eylül 2015- Mart 2018 tarihleri arasında TÖYED (Tüm Özel Yetenekliler Derneği) yönetim kadrosunda psikolog olarak hizmet vermiştir.

 • Eylül 2012- Ağustos 2016 tarihleri arasında Büyükçekmece Çınar Koleji’nde Okul Psikologluğu yapmıştır.

 • 2015-2016 tarihleri arasında İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Zeka ve Akıl Oyunları Eğitimci Eğitmenliği yapmıştır.

 • Ekim 2010-Ağustos 2012 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Şefkat Koleji’nde Okul Psikologluğu yapmıştır.

 • Şubat 2012 Van Tuşba İlköğretim Okulu ve Hürriyet İlköğretim Okulu Van’a Psiko-Sosyal Destek Projesi’nde Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı’nın gönüllü psikoloğu olarak görev almıştır.

 • Mart 2012 Van Şehit Kamil Görgülü İlköğretim Okulu Van’a Psiko-Sosyal Destek Projesi’nde Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı’nın gönüllü psikoloğu olarak görev almıştır.

 • Ekim 2012 Gaziantep Islahiye Mülteci Kampında Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı’nın gönüllü psikoloğu olarak görev almıştır.

 

STAJLAR

 • 2007 -Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Kronik Ruh Sağlığı 10.servis,  2008- Avcılar İSÖM (İstanbul Özürlüler Merkezi),  2008- Üsküdar Türkan Sabancı Görme Engelliler İlköğretim Okulu ve İş Okulu, 2008- Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1. Psikiyatri Bölümü Kadın Psikoz Servisi, 2009- Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi 12.Psikiyatri Bölümü Madde Kullanımına Bağlı Erkek Psikoz Servisi, 2009- ERSHH- Kayışdağı Darülaceze, Zihinsel Engelliler Okulu, Okmeydanı Darülaceze, NP Hastanesi, 2010- Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi- Psikiyatri Polikliniği’nde tamamlamıştır.

 

SEMİNERLER

 • Çeşitli anaokulları, radyo programları, vakıf ve derneklerde gerek eğitimcilere gerekse velilere yönelik seminerler vermiştir. “Çocuk İstismarı ve Çocuğun Korunması, Teknoloji Bağımlılığı, Çocuklarda Kendine Zarar Verme Davranışı, Tırnak Yeme, Ergenlik Dönemi” gibi konular bunlardan bir kaçıdır.

 

AKADEMİK MAKALE:

 • 2011 yılında Türk Psikoloji Yazıları dergisinde yayınlanmış bir makalesi bulunmaktadır.

Tuğçem Eroğlu

TÜZDEV Görevi - Robotik Kodlama, Eğlenceli Matematik Atölye Lideri

Şubesi - Ankara Altındağ

Alanı - Robotik Kodlama, Matematik Eğitimi

Özgeçmişi - 1989 yılında Ankara’da doğdum.  İlkokulu Kütahya'da, liseyi İzmir' de tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Gazi Üniversitesi’nde Matematik Eğitimi alanında yüksek lisans yaptı.

 

Matematik öğretmeni olarak çeşitli devlet kurumunda çalıştı. Kitap yazımına ve öğretim programı geliştirme çalışmalarına katıldı.  2017 yılında üstün yeteneklilerle çalışmaya başladı. TÜBİTAK proje yarışmalarına farklı alanlarda katılım sağladı.

 

Akıl oyunları alanında kendimi geliştirerek çeşitli akıl oyunları yarışmalarına ekip hazırladı. Aynı zamanda mangala 2. kademe eğitmeni olarak ulusal antrenör seçmelerine çağırıldı. Robotik ve Kodlama alanlarında Lego tasarım mühendisliği başta olmak üzere yetkin kişilerden eğitim alarak sertifikalı eğitmen oldu.   Matematik uygulamaları, i akıl oyunları,  Robotik ve Kodlama uzmanlık alanları arasında yer almaktadır.

Zafer Aytekin Gültekin

TÜZDEV Görevi - Esenyurt Şubesi  Yönetim Kurulu üyesi , Atölye  Eğitmeni

Şubesi - İstanbul Esenyurt

Alanı -  Drama, Tiyatro , Masal Öğretmeni.

Özgeçmişi - 1971 Giresun doğumludur.

Bahçelievler Belediye Tiyatroları Sahne Sanatları Tiyatro ve Sinema oyunculuğu mezunudur ve İstanbul Drama Sanat Akademisi Drama mezunudur.

 

Masal yöntemi ile çocukların duygusal, psikolojik ve sosyal yönden eğitimi ve iyileştirilmesi hakkında çalışmalar yapmaktadır.

Kimsesiz  ve  baskı  altında  kalmış  çocuklarda  yaratıcı  drama yönteminin kullanılması  adlı araştırma ve uygulama  tezi bulunmaktadır.

Eğitmen yetiştirme programı kapsamında branşlar arası disiplin ve drama yöntemi  ile ilgili stajyer öğretmenlere eğitim; Zenginleşen Yeni Müfredat  Perspektifinde  Eğitimde  3. Boyut  Kongresinde  disiplinler arası uygulama iletişim eğitimi vermiştir.

Yaratıcı Drama Yöntemini  Disleksi  ve  Otistik çocukların Eğitiminde kullanma araştırma ve çalışmalar yapmaktadır.

Üstün zekalı çocuklarda özgüven, kendini ifade edebilme, problem çözme ve sosyal zekaları geliştirmek için yaratıcı drama yöntemini kullanmaktadır.

 

2000 - 2013 tarihleri arasında kırka yakın dizi, film ve reklamlarda oynamıştır. Yine aynı tarihler arasında  eğitmenliğin yanı sıra tiyatro oyunculuğu  ve yönetmenlik yapmıştır.

Halen Çınar Koleji’nde okul öncesi, ilkokul, ortaokul,  lise  kademelerinde eğitim vermektedir.

 

Proje bazında onaylanmış “Kimsesiz ve Baskı Altında Kalmış Çocuklarda Özgüven Kazanımı İçin Yaratıcı Drama Yönteminin Kullanılması” üzerine çalışmaları bulunmaktadır. İstanbul  profesyonel  fotoğrafçılar  ve sinemacılar derneği Karanlık  Oda ve  Profesyonel   Fotoğrafçılık  belgesi   bulunmaktadır. Akıl  Oyunları Eğitmen Eğitimi Sertifikası   bulunmaktadır.

Please reload