ÇEVRİM İÇİ YARIYIL KAMPI BAŞLIYOR

Yarıyılda çocuğunuzun farklı bir deneyim yaşamasına ne dersiniz?

Birbirinden eğlenceli etkinliklerin olduğu TÜZDEV Kış Kampı kayıtları başladı.

Her yaş grubuna özel etkinliklerin olduğu kampımız

  • Pazartesi – Çarşamba – Cuma günleri haftanın üç günü

  • 10.00-13.00 arası,

  • Günde 3 ders,

  • İki hafta

  • 8-12 kişilik gruplarda

  • Tüm öğrencilerin katılımına açık

olarak planlanmıştır. Derslerimiz online olarak gerçekleştirilecek olup katılım öncesi sizlere ders programı ve ders linkleri gönderilecektir.

Program sonunda TÜZDEV onaylı sertifikalar belirttiğiniz adrese e-posta yoluyla gönderilecektir.

Tarih:

1. hafta 25-27-29 Ocak 2021.

2. hafta 1-3-5 Şubat 2021.

Platform:

Zoom veya Google Meet

Yaş grupları:

4-5 yaş, 6-8 yaş, 9-11 yaş, 12-15 yaş.

Ücret:

1 haftalık 300TL

2 haftalık 550TL

Ödeme:​

Kredi Kartı, EFT / Havale ile ödeme yapabilirsiniz.

Kayıt  ve ödeme için tıklayınız.

 

Not

  • Öğrenciden kaynaklanan devamsızlık durumunda ücret iadesi yapılmaz.

 

Bilgi için:

iletisim@tuzdev.org / 0850 441 38 34

 

ATÖLYELER

Biyoteknoloji

Biyoteknolojinin başlıca amacı insan hayat kalitesini artırmaktır. Bu atölyemizde tarihsel bakış ile güncel gelişmeler ile ilgili uygulama basamaklarını göreceğiz.

Eğlenceli Bilim

Fenin her alanına yönelik bir atölye programıdır.  Bu programda çocuklar, disiplinlerarası yaklaşımla hazırlanan deneylerle bilimi yaşayarak öğrenirler. Böylelikle yaratıcılıklarını kullanarak öğrenimlerini geliştirirler. Teorik olarak öğrendikleri bilgileri, bu uygulamalar ile birlikte pekiştirmeleri sağlanır.

 

Oyuncak Fabrikası

Atölyemizde, çocuklar temel ihtiyaçları olan oyundan yola çıkarak, ezbere dayalı değil, yaparak, yaşayarak, keşfederek öğrenirler. Problem çözme, analiz etme, sorgulama, iletişim kurma, yaratıcılık gibi kazanımların yanında, yapılan etkinlikler, disiplinler arası öğrenmeye olanak tanır, çok yönlü ve proje tabanlı ilerler.

Eğlenceli ve kaliteli zaman geçirebilecekleri bir ürün ortaya çıkarırken, geleceğin ihtiyaç duyduğu teknolojileri üretebilen, üretiminde rol alabilen, tüketen değil, üreten bireyler yetişmesine de temel atmış olacağız.

Arkadaşım Akıl

Akıl oyunları ile düşünmeyi öğreten, zihin gelişimini destekleyen bir programdır. Stratejik düşünme becerilerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bilişsel becerilerin ve yeteneklerin geliştirilmesi farkındalığının oluşmasını hedeflemektedir. 
Sıralı akıl yürütme 
Tümevarım tümdengelim
Dinleme yeteneği
Matematiksel bilgi
Zihinsel karşılaştırma hızı
Algısal hız
Uzamsal ilişkiler
Karar tepki süresi Görselleştirme çalışmaları yapılacaktır.

 

Kodluyorum

Hayallerini oyunlaştırmaya hazır mısın? Hadi o zaman başlayalım... kodlama atölyesi ile öğrencilerimize problem çözme yeteneği ve 3 boyutlu düşünme gibi günümüze ait becerileri geliştirebilme imkanı tanımaktayız. Online eğitim sayesinde öğrencilerimiz hayal ettikleri oyun ve programları yapma fırsatına sahip olacaklardır.

 

Bilgelik

Tarihimizde yaşamış bilime, sanata ve devletlere yön veren kişilerin hayatlarında bilgi ve bilgelik farkındalığının anlatılacağı atölyemizde çocukların çevre ve jeopolitik farkındalıklarının artması, bu konuda kendilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Özellikle kendilerine ilham olacak bilim adamları ,bilge, lider şahsiyetlerin hayat ve özelliklerinin farkına varmaları, kendilerine bir yol çizmeleri amaçlanmaktadır.

 

Havacılık Teknolojileri

Atölyeye katılan öğrencilerimiz geçmişten günümüze havacılığın tarihçesini modeller eşliğinde öğrenecekler. Uçuşun prensiplerini ve fiziğini kağıt uçaklar üzerinde deneyimleyecek ve dünya "paper wıngs" kağıt uçak yarışlarının kurallarını öğrenip rekor denemeleri yapacaklar. Buluşun basamaklarını kavrayıp  planör model üzerinde uygulamalı olarak öğrendiklerini pekiştirecekler.

Felsefe ile Düşünme Sanatı

Çocukların tamamen özgür bir biçimde düşüncelerini ifade ettikleri atölye programıdır. Çocuklar bu atölye sayesinde; olaylara eleştirel bakış açısı, sorgulama, analiz edebilme ve tartışma sanatı yeteneklerini geliştireceklerdir.

Gökbilim

Astronomi, gökcisimlerinin; yıldızların, gezegenlerin, galaksilerin konumlarını, hareketlerini, yaşlarını, sıcaklıklarını, hacimlerini inceleyen, disiplinlerarası çalışan, bu araştırmaları yaparken üretilen yüksek teknolojiyi askeri ve tıbbi amaçlarla kullanılmasını sağlayan bir temel bilim dalıdır.
Gökbilim derslerimizde gökyüzüne farklı gözle bakmayı, gökcisimlerini tanımayı ve onlar hakkındaki en ilginç bilgileri öğreniyoruz. Uzay hakkında merak ettiğiniz tüm soruları cevaplıyoruz.

6.jpg